6. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2017 - 2018

Přejít na obsah

6. třída


třídnictví:  Mgr. Bohumila Halačková
Divadelní učebnice
V posledním březnovém úterý k nám zavítalo Divadélko pro školy z Hradce Králové se svým představením Divadelní učebnice. Zhlédli jsme několik ukázek ze známých českých divadelních her 20. století. Díky skvělým výkonům herců jsme se nejenom poučili, ale také pobavili.
Poslední školní den v roce 2017
Vánoční besídka
Poslední předvánoční pondělní odpoledne jsme se všichni sešli, abychom si společně užili vánoční atmosféry. Zazpívali jsme si koledy, někteří zahráli na různé hudební nástroje, jiní kouzlili nebo předvedli humorné scénky. Nechybělo ani vystoupení mažoretek nebo přednes vánoční povídky.
Předvánoční Brno
Adventní čas patří mezi nejkrásnější období v roce, proto jsme se vydali spolu s páťáky a sedmáky nasát předvánoční atmosféru do Brna. Nejprve jsme navštívili hrad Špilberk, kde jsme zhlédli interaktivní výstavu Stavba jako Brno, poté jsme si nakoupili dárečky a nějaké dobrůtky na vánočních trzích a nakonec jsme zašli do kina na film Maxinožka.
Mikuláš
Opět po roce zavítala do naší třídy tradiční návštěva Mikuláše a jeho pomocníků. Protože jsme byli všichni hodní, nikoho čerti neodnesli do pekla. Naopak od andělíčků jsme dostali perníček.
Koncert
Ve čtvrtek 16. 11. se uskutečnil koncert žesťového souboru Musica Animae. Zvolené ukázky nás provedly populární hudbou 20. století.
Z hodin výtvarné výchovy
Aquapark Uherské Hradiště
V pondělí 23. října odpoledne jsme se sedmáky vyrazili do aquaparku. Dováděli jsme v bazénu a na tobogánech i odpočívali ve vířivce.
Jsme šesťáci
V letošním školním roce je nás plná třída. Přišlo k nám totiž 8 nových spolužáků z Lovčic, se kterými jsme se hned skamarádili. A jak jsme se do školy těšili, můžete posoudit z našich prvních společných fotek.
Návrat na obsah