8. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2017 - 2018

Přejít na obsah

8. A


třídnictví:  Mgr. Lenka Procházková
Divadelní představení
Pět statečných dívek z naší třídy absolvovalo, spolu se zástupci 7. tř., 8. B a 9. tříd, zájezd na divadelní představení Drahá legrace do Městského divadla ve Zlíně.
Hlavní postava této komedie, François Pignon, se objevil již v dřívějších Veberových dílech, ve filmech jej ztvárnil Pierre Richard. Ve zlínském divadle je Pignonem herec Pavel Vacek, který se této role ujal opravdu skvěle. Pignon je ve hře opět za zoufalce, je rozvedený, dva roky nezaměstnaný a bez peněz. Děj je zasazen do luxusního bytu v Paříži plného moderního umění. Zážitky z tohoto kvalitního představení a také z cesty autobusem si budeme dlouho pamatovat.
Společenský ples
V sobotu 20. ledna se konal Společenský ples města Ždánic, Masarykovy základní školy Ždánice a Mikroregionu Ždánicko, na němž jsme my tři odvážní z naší třídy, Natálie Horňáková, Tomáš Škrhák a Jan Mlejnek, spolu s deváťáky předvedli slavnostní předtančení polonézy. Dle bouřlivého potlesku se naše taneční výkony divákům asi líbily. My jsme si vystoupení také užili a hlavně další zábavu po dobu celého plesu.
Vánoční posezení
Poslední školní den v kalendářním roce jsme strávili velmi milým posezením u vánočního stromečku, zpíváním koled a hlavně rozdáváním si dárků. Poté jsme se odebrali na kulturní dům, kde proběhl již tradiční Vánoční koncert ZUŠ Ždánice. Jednotlivá hudební a pěvecká čísla v nás ještě více umocnila tu radost z nadcházejících svátků a hlavně nám navodila tu pravou vánoční atmosféru. Mezi účinkujícími se objevili také naši spolužáci, Eliška Rosotová a Matyáš Daněček.
Předvánoční Brno
Na Mikuláše jsme vyrazili dobývat naše krajské město. S funěním jsme vystoupali ke hradu Špilberk, kde jsme navštívili interaktivní výstavu Jeden kmen a prohlédli si celý areál hradu. Poté jsme sestoupili z hradeb do centra města a kochali se nádhernou vánoční výzdobou, ochutnávali nabízené dobroty a užívali si adventní atmosféry. Vrcholem našeho výletu byla projekce filmu Liga spravedlnosti v multiplexu Velký Špalíček.
A zase ten Mikuláš!
Konečně jsme se dočkali příchodu svaté družiny. Mikuláš zhodnotil naši školní práci, poukázal na hříšníky, kteří se museli podepsat na seznam hříšníků a ztvrdit tak, že se jejich vztah ke školním povinnostem zlepší. Poté jsme všichni obdrželi od hodných andílků perníky.
Výchovný koncert
Den před listopadovým státním svátkem jsme si ,,vychutnali" koncert komorního souboru Musica Animae, v jejichž podání jsme si vyslechli evergreeny popové hudby 20. století.
Monogramy
V hodinách výtvarné výchovy jsme si vyrobili a vyzdobili první písmeno našeho monogramu, k čemuž jsme použili různé materiály a techniky. Písmena nám budou zkrášlovat naši třídu a zároveň odhalovat, kteří žáci sem chodí.
Vítejte na stránkách třídy 8. A! V naší třídě od loňského školního roku nedošlo k žádným převratným změnám, pouze nás všech 19 teenegerů (10 děvčat, 9 chlapců) trochu vyrostlo a hlavně postoupilo o další krůček blíže k dosažení úplného základního vzdělání. Dá se říci: ,,Osmáci - mazáci!" Za ty roky na naší škole nás už vlastně nemůže nic překvapit. Víme, co se od nás vyžaduje i co jsou všechno ochotni pro nás učitelé udělat. Takže už jen vzhůru do práce, jelikož výsledky vzdělávání z osmého ročníku už jsou velmi důležité při přijímacím řízení na další typ školy.
Návrat na obsah